západ nad Algarve

Algarve – modré moře a čisté písčité pláže

Algarve je místo, které nabízí pohled na nekonečné moře, nádherné písčité pláže, které se táhnou po celém jižním pobřeží a útesy, které vám seberou dech. Algarve je místo, kde si můžete skutečně užít léto naplno a zimní měsíce můžete strávit příjemným poznáváním jižního pobřeží pouze v lehkém svetříku.

Počasí v Algarve vás nikdy nezklame. Tato oblast Portugalska je oblíbená právě díky slunečnému počasí. Letní teploty se pohybují vždy okolo 30°C a v zimě teploty neklesnou pod 15°C. Chcete-li tedy svou dovolenou trávit u moře, pak Algarve je ideální volba. Můžete si být téměř 100% jisti, že počasí vám v tom bránit nebude.

Do Algarve přijíždí každoročně mnoho a mnoho turistů. Pokud však toužíte po soukromí a klidném prostředí, které chcete nerušeně trávit s rodinou nebo s přáteli, určitě si najdete malebné a kouzelné pláže, které budou jen a jen pro vás.

Na jižním pobřeží je několik větších měst, které nabízí vše, co potřebujete ke své vysněné dovolené. Přestože si řada lidí myslí, že Algarve je pobřeží vesnic a vesnického života, opak je pravdou. Najdete tam všechny vymoženosti, které potřebujete, a to na velmi vysoké úrovni.

Chystáte-li se poznat Algarve na vlastní pěst s vlastním automobilem, pak budete velice mile překvapeni vysokou úrovní silnic a samotných řidičů. Na agresivní a neohleduplnou jízdu ostatních řidičů zapomeňte. Na cestách je mnohem méně aut než v České republice, proto se může poznávání pobřeží stát skutečně příjemným zážitkem. Benzín je však dražší než v České republice, takže počítejte s vyššími náklady. ( cca 40,- Kč/ 1l ) Kvůli ekonomickým problémům Portugalska si samotní Portugalci velmi dobře rozmýšlí, zda na své cestování použijí svá auta, proto jsou tamější cesty prázdnější a klidnější než v ČR.

Na pobřeží Algarve je několik větších měst, které stojí za návštěvu. Nejznámější je město Faro. V jeho blízkosti se nachází mezinárodní letiště, ze kterého jezdí autobus každých 30 minut do centra tohoto města. Toužíte-li se dostat dále než do Fara, volte raději autobusy než velmi předražené taxíky.

Jestliže máte rádi noční život a na diskotékách a v klubech se cítíte jako ryba ve vodě, pak je Faro to správné místo pro vaši dovolenou. Noční život ve Faru je známý po celém Portugalsku. Noční kluby však otevírají obvykle kolem jedné hodiny po půlnoci a mají otevřeno cca do 8. hodiny ranní.

Dalším velice oblíbeným městem je Tavira. Tavira leží na západ od Fara a pokud chcete poznat portugalskou architekturu, pak v Taviře budete moci obdivovat 37 kouzelných kostelů. Město Tavira je rozděleno řekou a máte-li chuť na romantickou dovolenou, pak je právě Tavira skvělou volbou. Je to právě řeka, která láká k večerním romantickým procházkám.

V Taviře je řada velmi milých a příjemných restaurací, ve kterých si můžete vychutnat naprosto dokonale připravené pokrmy z ryb. Nebojte se vyzkoušet tamější speciality a dejte na jejich doporučení. Co se cen v restauracích týče, ty se pohybují přibližně stejně vysoko jako v ČR. Samozřejmě tam můžete najít luxusnější podniky, kde vás jedna porce vyjde cca na 500,- Kč.

Přestože si Portugalci nesmírně váží každého turisty a jsou mnohdy ochotni pro něj udělat opravdu maximum, je nutné počítat s jejich povahou, která je maličko rozdílná od té naší. Portugalci mají v sobě zakořeněnou jistou lenost a pohodu, takže se musíte obrnit skutečnou trpělivostí. Portugalci jsou také velice hrdí na své víno, na své fotbalové mužstvo a myslí si, že vše umí nejlépe a všechno ví nejlépe. Pokud si chcete užít dovolenou bez zbytečných hádek, raději je nepřesvědčujte o opaku. Počítejte také s tím, že mají jiný smysl pro humor, než na který jsme zvyklí. Neberte si tedy vtípky místních příliš osobně.

25,856 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • extrapobyty.cz je ...

  • Pokud cestujete i s vašimi dětmi, jistě oceníte skladné a lehkékočárky. Cestujete li na delší dobu, neměla by Vám chybět cestovní postýlka pro malé děti, jenž je velkým pomocníkem na cestách. Dětské autosedačky.

    Máte-li rádi Prahu i životní prostředí zároveň, pak vás jistě zaujme ekologický hotel Praha 7, Plaza Alta. Případně využít služeb hotelu Jalta, boutique hotelu Praha, který je přímo na Václavském náměstí.

  • Pokud se zajímáte o www stránky, jistě Vás zaujme nabídka New Logic studia, které nabízí tvorbu www a SEO optimalizaci. Mimo jiné se firma zabývá internetovým marketingem a propagací brandu.

  • Jaký relax preferujete ?
    | Výsledky
    Loading ... Loading ...