Přiroda v Nízkých Tatrách

Demänovská dolina – oblíbené místo Nízkých Tater

Toužíte-li strávit chvíle v divoké přírodě pod vrcholky kopců, užít si trochu outdoorových aktivit a nechcete utratit všechny své úspory, můžete vyrazit do Nízkých Tater, konkrétně do Demänovské doliny. Demänovská dolina je nejznámnějším místem Nízkých Tater a turisté si tuto oblast velmi oblíbili.

Při pohledu na mapu zjistíte, že Demänovská dolina se nachází jižně od Liptovského Mikuláše. Pokud jste vášnivý turista, který má rád zelené kopečky, pak si v blízkosti této doliny přijdete na své. V blízkosti Demänovské doliny se nachází nejvyšší hory Nízkých Tater, které měří více jak 2000 m. Nejvyšší vrcholek, který máte z Demänovské doliny takřka na dlani je Ďumbier, který měří 2 043 m. Z tohoto kopce se vám naskytne kouzelný pohled na okolí a spatříte také štíty Vysokých Tater. Ďumbier však není jediná hora, kterou můžete z Demänovské doliny navštívit. Na horu Chopok vede také lanovka, která je určena pro ty pohodlnější turisty, kteří upřednostňují raději tuto formu poznávání před několikahodinovým výstupem na Chopok.

Máte-li raději klidné posezení u vody, pak vám doporučujeme procházku kolem Vrbického plesa a kolem Lukového plesa. Krásné místo, kde na vás dýchne klid a pohoda. Klidná hladina vody spolu s kontrastem zelené trávy, vysokých stromů a kopců v pozadí má své kouzlo, kterému s radostí podlehne každý milovník přírody.

Demänoská dolina však v sobě ukrývá ještě další poklady, které rozhodně stojí za návštěvu. Demänovská l’adová jeskyňa a Demänovská jaskyňa slobody patří mezi nejznámější jeskyně na světě a byl by hřích, kdybyste si tuto krásu nechali ujít.

V oblasti Jasná se nachází několik hotelů, které nabízí příjemné ubytování a luxusní gastronomii za velice přijatelné ceny. Hotely v této lokalitě leží přímo pod horou Chopok. Můžete se tak den co den probouzet s příjemným pohledem na tento krásný vrcholek.

6,668 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • extrapobyty.cz je ...

  • Pokud cestujete i s vašimi dětmi, jistě oceníte skladné a lehkékočárky. Cestujete li na delší dobu, neměla by Vám chybět cestovní postýlka pro malé děti, jenž je velkým pomocníkem na cestách. Dětské autosedačky.

    Máte-li rádi Prahu i životní prostředí zároveň, pak vás jistě zaujme ekologický hotel Praha 7, Plaza Alta. Případně využít služeb hotelu Jalta, boutique hotelu Praha, který je přímo na Václavském náměstí.

  • Pokud se zajímáte o www stránky, jistě Vás zaujme nabídka New Logic studia, které nabízí tvorbu www a SEO optimalizaci. Mimo jiné se firma zabývá internetovým marketingem a propagací brandu.

  • Jaký relax preferujete ?
    | Výsledky
    Loading ... Loading ...