eco hotel Plaza Alta

Fenomén ekoturismus

Poslední roky se stále více klade důraz na provozování ekoturismu. Nejde jenom o šetrnější přístup k našemu prostředí, ale i o to, že zájemce tento způsob cestování baví a rádi vyhledávají nové příležitosti.

Termín ekoturismu se objevil v osmdesátých letech 20. století. Společně s ekoturismem se vyvíjel přírodní cestovní ruch, dobrodružná a alternativní turistika. Jedná se o aktivity nějak spojené s přírodou.  Účastníci eko výprav mají rádi přírodu a chtějí objevovat minimálně narušená místa a dostávají se do oblastí, kde se například mohou věnovat pozorování ptactva, rostlin a různých živočichů.  Jezdí pozorovat velryby, zvířata v safari, sjíždějí divoké řeky. Věnují se jeskyňářství, horolezectví, kanoistice nebo skialpinismu.

Ekoturista se snaží minimalizovat dopady pobytu ve vybraném prostředí. Například se přemisťuje pěšky nebo na kole, čímž chrání lokalitu. K vyhledávaným aktivitám ekoturistiky patří cyklo a pěší turistika, jízda na koni, agroturistika, ekoagroturistika. V rámci agroturistiky se poznávají provozy různých farem, chovu koní a jiných zvířat, pěstování nejrůznějších plodin.

Příkladem organizovaného ekoturismu mohou být výpravy na souostroví Galapágy, tvořené ze sopečných kuželů. Žijí tady zvláštní druhy zvířat – ještěři a obří suchozemské želvy. Organizace Greenpeace provozuje informační trasy lodí  okolo Islandu v severním Atlantiku.

Co můžete navštívit v rámci ekoturismu?

Během ekoturismu se poznávají přírodní krásy. Jedná se hlavně o chráněné krajinné oblasti, národní parky, přírodní rezervace a další přírodní poklady. Objevovat můžete malebná horská jezírka, stejně jako naučné stezky v přírodě, floru, faunu, hory, planiny, náhorní plošiny, kaňony, rokle, soutěsky a skály. V Čechách se můžete toulat například po Národním parku České Švýcarsko, po krásách Krkonoš nebo Šumavy.

Pokud se chystáte strávit nějaký čas V Praze, tak jistě oceníte ekologický hotel Plaza Alta v Holešovicích.

6,444 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • extrapobyty.cz je ...

  • Pokud cestujete i s vašimi dětmi, jistě oceníte skladné a lehkékočárky. Cestujete li na delší dobu, neměla by Vám chybět cestovní postýlka pro malé děti, jenž je velkým pomocníkem na cestách. Dětské autosedačky.

    Máte-li rádi Prahu i životní prostředí zároveň, pak vás jistě zaujme ekologický hotel Praha 7, Plaza Alta. Případně využít služeb hotelu Jalta, boutique hotelu Praha, který je přímo na Václavském náměstí.

  • Pokud se zajímáte o www stránky, jistě Vás zaujme nabídka New Logic studia, které nabízí tvorbu www a SEO optimalizaci. Mimo jiné se firma zabývá internetovým marketingem a propagací brandu.

  • Jaký relax preferujete ?
    | Výsledky
    Loading ... Loading ...