7433906_m

Jak je to s lázeňstvím u nás a na Slovensku?

Lázněmi rozumíme takové místo, kde se provádějí léčebné lázeňské kúry. Obecně rozlišujeme lázně termální, sluneční, bahenní, minerální. Lázně jsou vyhledávané nemocnými lidmi s nejrůznějšími obtížemi, ale navštěvují je i zdraví lidé, kteří si chtějí odpočinout a odreagovat se.

České versus slovenské lázně

Rozhodli jste se vyjet do lázní? Ať už si chcete jen odpočinout, nebo máte nějaké konkrétní zdravotní problém, jistě chcete navštívit takové lázeňské město, které vám nabídne kvalitní služby a přiměřené ceny.

Mnozí Češi si kladou otázku, zda vycestovat do českých či slovenských lázní. Slovenské lázně jsou relativně blízko a ceny mají obdobné jako u nás.

Slovenské lázně oceníte i v zimě, např. jako pohodlný relax po lyžování. Některá lyžařská střediska totiž najdete v jejich bezprostřední blízkosti.

Ovšem v porovnání s českými lázeňskými městy se na Slovensku setkáte s kolísavou kvalitou služeb. V některých (a dokonce i vyhlášených) lázeňských městech může být problém najít vyhovující restauraci, která splňuje standardy běžné pro turisticky zajímavé město. Nepotěší vás ani drahé parkovné, které mnohdy není v ceně hotelu.

Na druhou stranu mnoho slovenských lázeňských měst si své nedostatky uvědomuje a pracuje na jejich odstranění.

A jaké nejvýznamnější lázně v ČR a SR máme? Z těch českých si jmenujme Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské lázně, Konstantinovy Lázně, Janské lázně, Bechyně, Luhačovice atd.

Na Slovensku to jsou Piešťany, Tatranské Matliare, Trenčianské Teplice, Turčianské Teplice, Rajecké Teplice, Štrbské Pleso atd.

7,602 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • extrapobyty.cz je ...

  • Pokud cestujete i s vašimi dětmi, jistě oceníte skladné a lehkékočárky. Cestujete li na delší dobu, neměla by Vám chybět cestovní postýlka pro malé děti, jenž je velkým pomocníkem na cestách. Dětské autosedačky.

    Máte-li rádi Prahu i životní prostředí zároveň, pak vás jistě zaujme ekologický hotel Praha 7, Plaza Alta. Případně využít služeb hotelu Jalta, boutique hotelu Praha, který je přímo na Václavském náměstí.

  • Pokud se zajímáte o www stránky, jistě Vás zaujme nabídka New Logic studia, které nabízí tvorbu www a SEO optimalizaci. Mimo jiné se firma zabývá internetovým marketingem a propagací brandu.

  • Jaký relax preferujete ?
    | Výsledky
    Loading ... Loading ...