
Jak je to s lázeňstvím u nás a na Slovensku?
Lázněmi rozumíme takové místo, kde se provádějí léčebné lázeňské kúry. Obecně rozlišujeme lázně termální, sluneční, bahenní, minerální. Lázně jsou vyhledávané nemocnými lidmi s nejrůznějšími obtížemi, ale navštěvují je i zdraví lidé, kteří si chtějí odpočinout a odreagovat se.
České versus slovenské lázně
Rozhodli jste se vyjet do lázní? Ať už si chcete jen odpočinout, nebo máte nějaké konkrétní zdravotní problém, jistě chcete navštívit takové lázeňské město, které vám nabídne kvalitní služby a přiměřené ceny.
Mnozí Češi si kladou otázku, zda vycestovat do českých či slovenských lázní. Slovenské lázně jsou relativně blízko a ceny mají obdobné jako u nás.
Slovenské lázně oceníte i v zimě, např. jako pohodlný relax po lyžování. Některá lyžařská střediska totiž najdete v jejich bezprostřední blízkosti.
Ovšem v porovnání s českými lázeňskými městy se na Slovensku setkáte s kolísavou kvalitou služeb. V některých (a dokonce i vyhlášených) lázeňských městech může být problém najít vyhovující restauraci, která splňuje standardy běžné pro turisticky zajímavé město. Nepotěší vás ani drahé parkovné, které mnohdy není v ceně hotelu.
Na druhou stranu mnoho slovenských lázeňských měst si své nedostatky uvědomuje a pracuje na jejich odstranění.
A jaké nejvýznamnější lázně v ČR a SR máme? Z těch českých si jmenujme Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské lázně, Konstantinovy Lázně, Janské lázně, Bechyně, Luhačovice atd.
Na Slovensku to jsou Piešťany, Tatranské Matliare, Trenčianské Teplice, Turčianské Teplice, Rajecké Teplice, Štrbské Pleso atd.
6,567 shlédnutí