Pension Karolína

Která místa nesmíte vynechat, až pojedete do Krkonoš

Naše nejnavštěvovanější hory Krkonoše jsou ideálním cílem pro pěší turisty a i milovníci cyklotoulek zde budou zcela spokojeni. Krkonoše si díky možnosti zábavy oblíbí děti i dospělí.

Krkonoše jsou protkány stovkami turistických a cyklistických tras.

Pokud si přejete kratší, ale těžší pěší trasy, vyzkoušejte výšlapy z Pece Obřím dolem na Sněžku, Mlynářovy okruhy nebo Harrachovu cestu v Špindlerové Mlýně. Během cyklovýletů můžete obdivovat hřeben Krkonoš, prameny Labe a úchvatná místa s vyhlídkami. Pěkné zážitky vás čekají na cyklotrasách okolo Benecka, Malé Úpy a Janských Lázní. Sjezdová trať pro horská kola je připravena ve Špindlerově Mlýně. Vydat se na ni můžete z horní stanice lanové dráhy Pláň.

Krkonoše jsou plné pěkné přírody, muzeí, rozhleden a nechybí ani pořádný adrenalin. Na vlastní kůži zažijete dobrodružství na Bobové dráze o déle 1400 m s 22 zatáčkami, pěti terénními zlomy a třemi tunely. Zajímavý je i lanový park Monkey park v lese v korunách stromů nebo Adventure Park  s obří houpačkou, lezením po síti a po stěnách, s bungee trampolínami, lukostřelbou a skákacími botami. Kromě lyžařských areálů zajděte do akvaparku, na tenisové kurty nebo relaxujte v příjemných hospůdkách, cukrárně.

V krkonošské přírodě nevynechte návštěvu Pančavského kaskádovitého vodopádu s délkou 148 m, který padá z výšky 1298 m. U vodopádu je i vyhlídka. Dvorský les leží na hřebeni Rýchor a zdejší území je možno projít po naučné stezce.

Nejvýhodnější je si najít ubytování Špindlerův Mlýn a posléze se můžete přesunovat na oblíbená místa, nebo na ta, která si přejete prozkoumat úplně poprvé. Hlavně v zimním období počítejte s bohatou sněhovou nadílkou a je lepší myslet na výhodnější přemisťování díky ubytování v místě vaší zimní dovolené.  Během pobytu v teplejším období si zase můžete dovolit vyrazit v ten správný čas na vybraný výlet.

4,565 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • extrapobyty.cz je ...

  • Pokud cestujete i s vašimi dětmi, jistě oceníte skladné a lehkékočárky. Cestujete li na delší dobu, neměla by Vám chybět cestovní postýlka pro malé děti, jenž je velkým pomocníkem na cestách. Dětské autosedačky.

    Máte-li rádi Prahu i životní prostředí zároveň, pak vás jistě zaujme ekologický hotel Praha 7, Plaza Alta. Případně využít služeb hotelu Jalta, boutique hotelu Praha, který je přímo na Václavském náměstí.

  • Pokud se zajímáte o www stránky, jistě Vás zaujme nabídka New Logic studia, které nabízí tvorbu www a SEO optimalizaci. Mimo jiné se firma zabývá internetovým marketingem a propagací brandu.

  • Jaký relax preferujete ?
    | Výsledky
    Loading ... Loading ...