pohled na Vyšehrad od Vltavy

Když se v Praze řekne Vyšehrad

Když se v Praze řekne Vyšehrad, mnohým se vybaví kostel svatého Petra a Pavla, rotunda sv. Martina, hřbitov Slavín a nezapomenutelné výhledy z hradeb a skal na vyvýšeném pravém břehu Vltavy. Ne nadarmo je Vyšehrad zaspán v seznamu památek UNESCO.  Vyšehrad toho však umí nabídnout mnohem víc. Místní i turisté si sem chodí ráno zaběhat, zacvičit jógu či si dát příjemný pozdně odpolední piknik v rozlehlém parku, který je uvnitř původní barokní pevnosti z období třicetileté války. Na místě bývalých bastionů jsou vyhlídkové plošiny, park je plný monumentálních soch a tichých zákoutí. Pro rodiny s dětmi je zde t umělecky vyvedené dětské hřiště s vyřezávanými postavami z českých dějin.

Řadu let je v prostoru pevnosti letní divadelní scéna, kde pravidelně hostují divadelní soubory či se pořádají koncerty a pravidelné festivaly. V prostoru bývalých kasemat se nachází Gorlice – monumentální podzemní sál, jako stvořený pro pořádání výstav či divadelních představení.

Romantické místo jakým Vyšehrad bezesporu je, je jak stvořený pro procházky ve dvou a pozorování západu slunce. Čekání je možno spojit s návštěvou několika výborných restaurací a kaváren, které se v okolí nachází.  Večer Vyšehrad ztichne, vzduch se nepatrně ochladí a světlo pouličních lamp dodá celému prostoru tak trochu jiný, magický, rozměr. Posezení na hradbách a pozorování města a jeho ruchu je pak skutečně nezapomenutelným zážitkem.

Jen pár kroků pod Vyšehradem začíná Vltavská Náplavka. Toto, původně protipovodňové vyvýšené nábřeží, je dnes především místem procházek, konají se zde pravidelné sobotní farmářské trhy a každý večer celý prostor ožije a promění se v jednu velkou pestrobarevnou pouliční party, kde se popíjí, tančí salsa a vystupují lokální kapely. Celý prostor rázem chytne přímo středomořský ráz. V letních měsících je příjemné se posadit na jednu z mnoha laviček a pozorovat plující lodičky, labutě a odlesky pražského hradu a panoramata nedalekého historického centra na říční hladině.

Po náplavce lze podél Vltavy bez problému dojít až k turistické dominantně moderní architektury – Tančícímu domu. Jen pár kroků dále je Žofín, resp. Slovanský ostrov s půjčovnou šlapadel a lodiček přímo s výhledem na Karlův most. Nutná zastávka pro nenapravitelné romantiky i pro příjemné zpestření letního objevování Prahy a nabídnutí „jiné perspektivy“ z hřbetu například šlapací labutě.

Pokud hledáte klidné ubytování v Praze poblíž Vyšehradu, můžete využít služeb Rezidence Vyšehrad nedaleko kongresového centra. V pražském kongresovém centru probíhá, mimo světoznámých kongresů, i řada koncertů vážné a populární hudby. Pokud vás bezprostřední okolí hotelu neuspokojí, pražské historické centrum s nepřeberným množstvím aktivit je skutečně na dosah. Cesta do centra je velmi snadná – metro C ze stanice Vyšehrad projíždí tubusem Nuselského mostu a o pár minutu později zastavuje ve stanici Muzeum přímo na Václavském náměstí. Po náročném programu však určitě oceníte klid a kontrast této zelené oázy uprostřed rušného velkoměsta.

6,566 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • extrapobyty.cz je ...

  • Pokud cestujete i s vašimi dětmi, jistě oceníte skladné a lehkékočárky. Cestujete li na delší dobu, neměla by Vám chybět cestovní postýlka pro malé děti, jenž je velkým pomocníkem na cestách. Dětské autosedačky.

    Máte-li rádi Prahu i životní prostředí zároveň, pak vás jistě zaujme ekologický hotel Praha 7, Plaza Alta. Případně využít služeb hotelu Jalta, boutique hotelu Praha, který je přímo na Václavském náměstí.

  • Pokud se zajímáte o www stránky, jistě Vás zaujme nabídka New Logic studia, které nabízí tvorbu www a SEO optimalizaci. Mimo jiné se firma zabývá internetovým marketingem a propagací brandu.

  • Jaký relax preferujete ?
    | Výsledky
    Loading ... Loading ...