západ nad ostrovem Tenerife

Tenerife – ostrov věčného jara

Ostrov Tenerife patří mezi turisty vyhledávané Kanárské ostrovy a dá se považovat za druhý nejnavštěvovanější ostrov,  hned po Grand Canaria.  Tenerife stejně tak jako ostatní ostrovy patří ke Španělsku a  jsou členem euro zóny. Zmiňuji to zejména z důvodu, že je možné vycestovat jen na váš občanský průkaz.

Pokud jste se rozhodli strávit dovolenou na ostrově Tenerife máte dvě možnosti jak zajistit ubytování. V případě, že umíte anglicky, nebo španělsky, můžete si zajistit ubytování přímo přes internet. Občas můžete narazit na problém s letenkou, tedy doporučujeme nejprve ověřit, zda některá letecká společnost bude mít volná místa k dispozici a následně řešit ubytování.
Pro ostatní zbývá svěřit svou dovolenou do péče některé z cestovních kanceláří specializující se na Španělsko a Kanárské ostrovy.

Samotný let trvá přibližně 4,5 hodiny a létá se přímo bez přestupů. Transfer z letiště není delší jak 1 hodinu a velmi záleží, jaká je vaše cílová destinace.

Mezi turisticky atraktivní lokalitu patří Playa de las Americas, která leží necelých 30 minut jízdy autobusem od letiště. Tato destinace je poměrně klidným místem a  je vhodná hlavně pro všechny, kteří netouží po bujarém nočním životě. To však neznamená, že by hlavní třída neskýtala mnoho možností kulturního vyžití ať už se jedná o restaurace, nebo bary. Těch najdete na promenádě nespočetné množství a je jen na vás kam se necháte zlákat uvaděči, kteří vás budu zvát a nabízet různé výhody.

Pobřeží Playa de las Americas nabízí krásnou promenádu podél pobřeží, kde vás bude fascinovat síla Atlantského oceánu. Zejména v odpoledních hodinách, při západu slunce je procházka a výhled na oceán nezapomenutelným zážitkem.

Tenerife nazapomíná ani na milovníky nakupování. Najdete zde jak značkové obchody jako Lacoste, Prada, nebo Gucci, tak i obyčejné obchůdky s různými suvenýry a obyčejným zbožím. Za zmínku stojí podloubí v centru města, kde mají obchůdky indičtí obchodníci, kteří nabízejí kopie značkových produktů za opravdu nízké ceny.

Tenerife je ostrov, kde najdete zasloužený odpočinek a přivezete si spoustu  zážitků za relativné příznivé ceny.

6,058 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • extrapobyty.cz je ...

  • Pokud cestujete i s vašimi dětmi, jistě oceníte skladné a lehkékočárky. Cestujete li na delší dobu, neměla by Vám chybět cestovní postýlka pro malé děti, jenž je velkým pomocníkem na cestách. Dětské autosedačky.

    Máte-li rádi Prahu i životní prostředí zároveň, pak vás jistě zaujme ekologický hotel Praha 7, Plaza Alta. Případně využít služeb hotelu Jalta, boutique hotelu Praha, který je přímo na Václavském náměstí.

  • Pokud se zajímáte o www stránky, jistě Vás zaujme nabídka New Logic studia, které nabízí tvorbu www a SEO optimalizaci. Mimo jiné se firma zabývá internetovým marketingem a propagací brandu.

  • Jaký relax preferujete ?
    | Výsledky
    Loading ... Loading ...