Zámek Moritzburg

Zámek Moritzburg

Naše republika je bohatá na zámky a hrady z různých historických období, ale i v zahraničí objevíte dokonalé skvosty. Zajet si můžete i do Německa, kde stojí nedaleko města Drážďany zámek Moritzburg. Stačí se trochu porozhlédnout a ihned vám přijde na zámku něco divného a hodně povědomého. Kde už jste zámek viděli, když jste tu stoprocentně nebyli? Zámek Moritzburg se totiž objevil v jedné ze slavných českých pohádek

Tři oříšky pro Popelku, která se natáčela právě tady. A díky oblíbené filmové verzi s Libuší Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem v hlavních rolích sem každoročně míří mnoho občanů i z naší republiky. Nechybí zájem ani od německých turistů a zájemců z jiných končin, protože i daleko za hranicemi je Popelka velice známá.

Zámku Moritzburg se přezdívá „Perla saského baroka“ a dostanete se k němu po 14 km cesty severozápadně od Drážďan. Na tomto místě nechal král polský a kurfiřt saský August Silný na zdech původní renesanční stavby postavit lovecký zámeček a letohrádek, který by ho mohl dostatečně reprezentovat. August tady rád lovil zvěř v lesích.

Co si můžete prohlédnout na zámku Moritzburg? Zámek ukazuje svým návštěvníkům exponáty z rozsáhlé sbírky s loveckými trofejemi, čínským, japonským a míšeňským porcelánem. Zavítat můžete do péřové místnosti „Federzimmer“, kde si August Silný nechal zhotovit ozdobenou postel a ložní zařízení z per různých exotických ptáků. Je až neuvěřitelné, když si představíte, že právě tohle exoticky vypadající lůžko pokrývá skoro dva miliony ptačích per v nejrůznějších barvách. Na zámku budete také obdivovat různé malby, nábytek, kožené tapety s kresbami.

Na památku si ve venkovní části zámku Moritzburg nezapomeňte vyfotit Popelčino schodiště, po kterém pospíchala z plesu a kde ztratila osudný střevíček. Schodiště najdete na boční straně zámku.

4,298 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
  • extrapobyty.cz je ...

  • Pokud cestujete i s vašimi dětmi, jistě oceníte skladné a lehkékočárky. Cestujete li na delší dobu, neměla by Vám chybět cestovní postýlka pro malé děti, jenž je velkým pomocníkem na cestách. Dětské autosedačky.

    Máte-li rádi Prahu i životní prostředí zároveň, pak vás jistě zaujme ekologický hotel Praha 7, Plaza Alta. Případně využít služeb hotelu Jalta, boutique hotelu Praha, který je přímo na Václavském náměstí.

  • Pokud se zajímáte o www stránky, jistě Vás zaujme nabídka New Logic studia, které nabízí tvorbu www a SEO optimalizaci. Mimo jiné se firma zabývá internetovým marketingem a propagací brandu.

  • Jaký relax preferujete ?
    | Výsledky
    Loading ... Loading ...